Ciekawostki o Elizie Orzeszkowej

Dynowscy Seniorzy to aktywni uczestnicy pierwszego roku realizacji projektu „BLISKO biblioteki, daleko od nudy!” dofinasowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Partnerzy z Uniwersytetu Złotej Jesieni przygotowali scenografię do wydarzenia, wyszukali ciekawe fakty z życia Elizy Orzeszkowej. Panie i panowie przebrani w stroje z epoki czytali znalezione ciekawostki o Elizie Orzeszkowej i fragmenty jej utworów. Całość wydarzenia, dopracowanie szczegółów to zasługa pani Krystyny Dżuła, która zajęła się sprawami organizacyjnymi. Zależało nam na tym, aby ukazać życie i twórczość pisarki w sposób nieszablonowy i oryginalny. Odbiorcami była młodzież ze szkól średnich, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Dynowie oraz mieszkańcy. Aby przybliżyć słuchaczom atmosferę tej epoki do współpracy zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie, którzy przygotowali podkład muzyczny. Wśród gości były również niezawodne przedszkolaki, które pięknie wyrecytowały wiersz napisany przez pana Macieja Jurasińskiego.

Można powiedzieć, że wydarzenie to miało charakter międzypokoleniowy, integracyjny.