Witajcie-w-naszej-bajce-Plakat_Facebook-i-www

WITAJCIEW NASZEJ BAJCE!

Przegląd artystyczny w ramach projektu „Blisko biblioteki, daleko od nudy!”
12.06.2024 – godz. 10.00 Sala widowiskowa ŚDS DYNÓW

Wykorzystując inspirację ze szkoleń i warsztatów, wyjazdów studyjnych w których brali udział zarówno pracownicy jak i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy 12 czerwca odbył się przegląd artystyczny pt. „Witajcie w naszej bajce”. Było to kolejne wydarzenie w ramach projektu „BLISKO biblioteki, daleko od nudy!” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie. W tym dniu wielofunkcyjna sala Środowiskowego Domu Samopomocy w Dynowie zamieniła się w magiczne miejsce pełne wróżek, elfów, księżniczek i innych bajkowych postaci, a wszystko to w kolorowej scenerii, połyskującej brokatem i rozświetlanej migoczącymi lampkami. Na scenie zaprezentowali swoje programy artystyczne uczestnicy dynowskiego ŚDS oraz współpracujące z nim Domy Samopomocy z Bachórca, Bliznego, Cergowej, Nowej Wsi, Wolicy oraz członkowie Klubu Senior + z Dynowa. Każde przedstawienie poprzedzone wielogodzinnymi próbami było wyjątkowe, miało inny klimat, inną scenografię, inną tematykę, ale wszystkie razem przekazywały ponadczasowe mądrości i wartości takie jak przyjaźń, dobroć, zrozumienie, uprzejmość. A wszystko to okraszone humorem i świetną zabawą. Przegląd pokazał, że niepełnosprawność nie wyklucza, tylko daje inne możliwości, a dzięki współpracy można osiągnąć coś intrygującego, oryginalnego, wspaniałego. Efekt zarówno dla aktorów jak i widzów był zachwycający, a policzki drętwiały od ciągłego uśmiechu.

Wspólny poczęstunek przypieczętował wspaniałą zabawę i integrację. Dziękujemy za współpracę i kolejny ciekawy projekt zrealizowany w partnerstwie z dynowskim Środowiskowym Domem Samopomocy w Dynowie.