Wyjazd studyjny

Znaleźć inspirację, lepiej się poznać, zwiedzić, zobaczyć (…) – czyli jednodniowy wyjazd studyjny do Krakowa zorganizowany w działaniu „BLISKO biblioteki, daleko od nudy!” realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie .W zorganizowanym 24 maja 2024 r. wyjeździe do Arteteki i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, wzięło udział 51 osób. Wśród nich były władze Dynowa, dyrektorzy i kierownicy dynowskich instytucji, bibliotekarze, przedstawiciele partnerów w tym seniorzy, czyli osoby, które na co dzień współpracują z dynowską biblioteką i mają wpływ na jej rozwój. Zwiedzanie Arteteki i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej dawało możliwości zobaczenia jak funkcjonuje biblioteka w dużym mieście, podpatrzenia jakie są różnorodne rozwiązania techniczne, możliwości adaptacji przestrzeni, rozmów o działania cieszące się popularnością. Nie zabrakło również pytań związanych z pozyskaniem środków finansowych na dodatkowe działania.

W myśl zasady: „lepiej się znamy, lepiej działamy” podczas wyjazdu przeznaczono też sporo czasu na rozmowy, wymianę spostrzeżeń i dyskusję.

Dzień zakończył się wspólnym obejrzeniem operetki pt. „Zemsta nietoperza” w Operze Krakowskiej. Wieczór ten był dla wszystkich wspaniałym przeżyciem, które zintegrowało grupę i było swoistą ucztą dla ducha.