Fotorelacja:
KAZANIA WIELKICH POLAKÓW JAKO WZÓR PRZEMÓWIEŃ
Fotorelacja z warsztatów z ministrantami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie w ramach inicjatywy oddolnej „KAZANIA WIELKICH POLAKÓW JAKO WZÓR PRZEMÓWIEŃ”
Tworzymy makramy – nasze dekoracje i pasje
24 września, 1, 8 oraz 15 października odbyły spotkania w ramach inicjatywy oddolnej „Tworzymy makramy – nasze dekoracje”. Wstępnie planowano trzy, ale uczestniczki tak się zaangażowały że odbyło się czwarte – dodatkowe.
Warsztaty poprowadziła pani Bożena Tadla, która uwielbia rękodzieło, ma ogromną wiedzę i doświadczenie, które wykorzystuje zawodowo i prywatnie.
Początkowo grupa liczyła ok. 10 pań które na materiałach zakupionych w ramach projektu uczyły się od podstaw wyplatania makram, do bardziej zaawansowanych wzorów jak sowa, choinka a w finalnym spotkaniu ozdoby świąteczne. Posiłkując się nie tylko wiedzą prowadzącej ale również dużym zasobem książek z działu „Hobby i rękodzieło” znajdującego się w MBP w Dynowie. Książki dotyczące rękodzieła i makramy były dla uczestniczek inspiracją, a praktyczna wiedza prowadzącej pozwoliła nabyć umiejętność tworzenia makram.
Niezbyt duża grupa ok. 10 pań pozwoliła nie tylko na ogólną naukę, ale również umożliwiła prowadzącej indywidualne podchodzenie i tłumaczenie, poprawianie wytwarzanych makram, dzięki temu nauka była bardziej przystępna i łatwa.
Dzięki warsztatom przy MBP w Dynowie powstało kółko „Czytelniczo – rękodzielnicze”, gdzie panie będą się spotykać, rozmawiać o książkach, swoich rękodziełach i innych pasjach. Być może kiedyś zaowocuje to również udziałem w Jarmarku Bożonarodzeniowym czy Wielkanocnym, gdzie panie będą mogły pochwalić się swoimi wyrobami.
Warsztaty pozwoliły uczestniczkom wyjść z domu, spędzić czas aktywnie, ambitnie, twórczo i dobrze się przy tym bawić.
Marlena Kucabińska
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
Pieszy rajd -II edycja

Pod koniec wakacji, podobnie jak zeszłego roku, dynowska biblioteka wraz z Nadleśnictwem Dynów zorganizowała „Pieszy rajd -II edycja”, który był kontynuacją ubiegłorocznego działania. 31 sierpnia dzieci i młodzież zebrała się tym razem na parkingu obok Ośrodka Turystycznego „Błękitny San”. Z uwagi na bezpieczeństwo oraz ze względu na upały trasa II edycji rajdu została dostosowana zarówno do wieku uczestników, jak i warunków pogodowych. Pracownicy Nadleśnictwa jak zawsze stanęli na wysokości zadania: pan Maciej Grześków sprawdził oraz opracował nową trasę i tym razem po przejściu przez most piechurzy udali się na wspinaczkę na punkt widokowy koło mostu, przy ulicy Bartkówka. To był najtrudniejszy etap wędrówki, podczas którego uczestnicy wzajemnie sobie pomagali, a starsi uczestnicy wspierali młodszych. Piesza wędrówka głównie wśród lasów była ogromną przyjemnością. Podczas licznych postojów na łyk wody leśnik opowiadał o otaczającej przyrodzie, były quizy, zagadki i ciekawostki. Podczas dłuższego postoju na „leśnej polanie” odbyły się warsztaty z książką, wykorzystano także lupy, by wnikliwiej i dokładniej poznać otaczający świat. Zmęczeni ale jak zawsze w doskonałych humorach wędrowcy doszli do Szkoły Podstawowej nr 2 w Dynowie przy ul. Bartkówka, gdzie było przygotowane ognisko z pieczeniem kiełbasek. Były też gry i zabawy, w tym Leśne Koło Fortuny, które poprowadzili leśnicy.
Dziękujemy serdecznie pani Wiesławie Marszałek za udostępnienie placu przy szkole i serdeczne przyjęcie, a leśnikom za pomoc w opiece nad uczestnikami, przygotowanie ogniska oraz wspólne gry i zabawy.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025