BLISKO 2024C UZJ

SŁOWO CZYTANE (jako forma przekazu wartości oraz ciekawej zabawy)

10 Maja 2024R. (Piątek) w godz. 9.00 – 10.00

Kompleksowa realizacja działań przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie w projekcie „BLISKO biblioteki, daleko od nudy!” daje możliwość realizacji wielu ciekawych szkoleń, które mają pomóc w realizacji zaplanowanych wydarzeń. Zaproszona przez nas trenerka pani Agata Warywoda to bibliotekarz z ogromnym doświadczeniem zawodowym, wiedzą merytoryczną dla której praca jest również pasją. Aby pokazać moc słowa i mądrość jaką daje czytanie książek, Agata Warywoda, specjalistka od literatury dla dzieci i młodzieży przeprowadziła 3 szkolenia dla seniorów, uczestników ŚDS oraz bibliotekarzy i partnerów.

1. O godz. 9:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie odbyło się szkolenie dla dynowskich seniorów „Słowo czytane jako forma przekazu wartości oraz dobrej zabawy”, które miało za zadanie ukazać różne sposoby na zabawę z książką, zainspirować i pomóc w przygotowaniach do działania „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”.

2. Następnie o godz. 10:30 w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy odbyło się spotkanie dla uczestników pt. „Ponadczasowe mądrości w bajkach, baśniach, legendach”, które stanowiło kolejny etap przygotowań do przeglądu artystycznego pt. „Witajcie w naszej bajce”.

3. Na zakończenie o godz. 12:00 bibliotekarze i partnerzy uczestniczyli w warsztatach „Dziecko, rodzic, senior – integracja międzypokoleniowa w bibliotece”. Było to kolejne szkolenie, które miało zainspirować bibliotekarzy i partnerów do prowadzenia innowacyjnych działań proczytelniczych.

Zapraszamy do galerii.