BLISKO-Gra-miejska-jako-forma-rozrywki-i-edukacji-Edu.anim_

Gra miejska jako forma rozrywki i edukacji

21 marca 2024 roku, w murach dynowskiej biblioteki, odbyło się wyjątkowe szkolenie skierowane do młodzieży z lokalnych szkół średnich. Warsztaty zatytułowane „Gra miejska jako forma rozrywki i edukacji” zgromadziły liczne grono uczestników, pragnących zgłębić tajniki tworzenia i uczestnictwa w grach
miejskich.

Celem szkolenia było nie tylko zapoznanie młodzieży z teoretycznymi podstawami projektowania gier miejskich, ale także praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak tworzyć angażujące scenariusze, projektować zadania oraz wykorzystywać przestrzeń miejską jako interaktywną planszę do gry.

Szkolenie rozpoczęło się od wprowadzenia teoretycznego, podczas którego prelegent przedstawił historię gier miejskich, ich rozwój i zastosowanie w edukacji oraz rozrywce. Następnie, młodzież została wprowadzona w świat projektowania gier, poznając kluczowe elementy, takie jak tworzenie historii, budowanie zespołów i zarządzanie projektem.

Kulminacyjnym punktem warsztatów było przetestowanie pomysłów na zadania stworzone przez młodzież. Młodzież, wraz z organizatorami, przemierzała ulice Dynowa, zastanawiając się gdzie można umieścić zadania i zagadki. Ta część szkolenia nie tylko dostarczyła mnóstwa zabawy, ale również umożliwiła uczestnikom praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności.

Podsumowując, warsztaty „Gra miejska jako forma rozrywki i edukacji” były dla młodzieży z dynowskich szkół średnich nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności, ale także inspiracją do kreatywnego myślenia i aktywnego poznawania świata. Dzięki temu szkoleniu, uczestnicy mogli spojrzeć na Dynów oczami projektantów gier, odkrywając w nim nieograniczone możliwości do zabawy i nauki.


« z 2 »
« z 3 »

Możliwość komentowania została wyłączona.