Czytanie lokatą, która procentuje …

Wanda Matras-Mastalerz to doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii i bajkoterapii. Osoba, która ma szeroką wiedzę, ciepłą osobowość i duże doświadczenie zawodowe w prowadzeniu warsztatów i szkoleń z zakresu „leczenia książką” dla wszystkich grup wiekowych, a szczególnie dla dzieci przebywających w szpitalach, studentów, których jest opiekunem. Z prawdziwą fascynacją słuchali Jej również dynowscy Seniorzy i bibliotekarze oraz sympatycy biblioteki. Prowadząca zwróciła uwagę na to, że czytanie książek w każdym wieku ma ogromne znaczenie, reguluje system nerwowy, stabilizuje psychikę człowieka, ma działanie profilaktyczne. W przypadku najmłodszych odpowiednio dobrana literatura pomaga radzić sobie z trudnymi emocjami jak chociażby pierwsze dni w przedszkolu czy też nieuzasadnione lęki.