Szkolenia informatyczne w dynowskiej bibliotece

Współczesne biblioteki to coraz to nowocześniejsze instytucje, które zapewniają dostęp do kultury, wiedzy, edukacji i informacji. Dlatego też w projekcie „BLISKO biblioteki, daleko od nudy!” zostały zorganizowane dwa szkolenia z tego zakresu: „Biblioteka dla obywatela” oraz „Nowoczesne technologie w  służbie czytelnika” prowadzone przez Wojciecha Hamerlę, nauczyciela informatyki z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. Szkolenia dotyczyły konkretnych działań podejmowanych w bibliotekach, by służyć pomocą i wsparciem informatycznym osobom, które tego potrzebują i zgłaszają się do bibliotek aby np. wypełnić różne formularze on-line, zredagować pismo, obsłużyć e-pacjenta, e-recepty, PUE ZUS, e-PUP itp. Zjawiskiem coraz bardziej powszechnym staje się także sztuczna inteligencja. Co to jest i jak z niej korzystać było również jednym z zagadnień podjętych na szkoleniach.